Members by County

 

 

Alachua

Ronald Chappell - Sante Fe Community College
Tamara Mandell - University of Florida

Baker

Bay

Bradford

Mark Geiger - Bradford-Union Area Career Tech Center
Mike Resusberger - Bradford-Union Area Career Tech Center
Don Thompson - Bradford-Union Area Career Tech Center

Brevard

Devona Avvampato - Brevard County School District
Sheryl Awtonomow - Brevard Community College
James Johnson - Brevard Public Schools

Broward

Roger Barnhart - NA
Robert Brito - McFatter Tech Center
David Clark - Sheridan Technical Center
Brian Carlton - Career, Tech & Adult Community Education
Lee Childs - McFatter Tech Center
Paul Citrullo - McFatter Tech Center
Manny Delgado - MDCPS
Thomas Keller - Atlantic Technical Center
Dan Jones - NA
Franklin Gray Florida Carpenters Reg. Council, 2017
Wilford Goode - Sheridan Technical Center
Thomas Jenkins - Miami Lakes Educational Center
Anthony Petriello - Broward College
David Schleiden - Miami-Dade County Public Schools
Robert Usefof - Broward County School Board
Charles Woodard - BCC South Campus
Brian Youngblood - Atlantic Technical Center

Calhoun

Charlotte

Janet Scinta - Charlotte High School

Citrus

Robert Anderson  - Withlacooche Technical Institute
Joseph Ciaramitaro - Citrus County School Board
Alan Flaten - Withlacooche Technical Institute
Laura Holt - Withlacooche Technical Institute
Hayward Hough - Withlacooche Technical Institute

Clay

Travis Bennett - Lake Weir High School, 2017
Timothy Champagne -
Clay High School
Ronnie Delp - Clay County School Board
Karl Hoffman - Middleburg High School, 2017
Lemuel Kirkland - Ridgeview  High School
Scott Steinman - Lake Weir Middle, 2017
Robert Warner - Middleburg High School

Collier

Columbia

Marcus Bell - Fort White High School
Jimmy Williams - Columbia County Schools, 2017

Desoto

Dixie

Charlie Driggers - Dixie County High School
James Harvey - Dixie County High School
Steve Langford - Dixie County High School
Jeff Koschatzky - Dixie County High School
Steven Petty - Dixie County High School

Duval

Floyd Evans, Jr. - A. Philip Randolph Academy
Louis Simmons - DCPS

Escambia

Flagler

Vincent AnneseFirst Coast Technical College
Marjorie Arnold - First Coast Technical College
Charles Ballard - First Coast Technical College
David Bearl - First Coast Technical College
Scott Bennett - First Coast Technical College
Laura Brown - First Coast Technical College
Jack Burr - First Coast Technical College
William Castleberry - First Coast Technical College
William Clark - First Coast Technical College
Elizabeth CoffinFirst Coast Technical College
Ginny Fincel - First Coast Technical College
Sherry Gaynor - First Coast Technical College
Rick Hatton - First Coast Technical College
Octavia Hollinger - First Coast Technical College
Richard Humphrey - First Coast Technical College
Barbara JimesonFirst Coast Technical College
Custis LoftisFirst Coast Technical College
Daniel  Lundberg - First Coast Technical College
Hugh McCombs - First Coast Technical College
Don Modesitt - First Coast Technical College
Vincent PellegrinoFirst Coast Technical College
Lee Sanderford - First Coast Technical College
Sherman Smith - Orange Park High School
 

Franklin

Gadsden

Michael Clark - Gadsden Technical Institute

Gilchrist

Glades

Gulf

Hamilton

 

Hardee

Hendry

Hernando

Steven Conti - Leto High School

Highlands

Hillsborough

Marilyn Barger - HCC, 2017
James Cox -
Turkey Creek Middle School
Duane Niebel - Brewster Technical Center
David Reese - Aparicio-Levy Technical Center
Michael Ramsey - Hillsborough Public Schools
Gerald Smith - Learey Tech Center
Phillip Younger - 2017

Holmes

Indian River

Randall Pollmeier - Indian River College

Jackson

Janice Holley - Chipola College

Jefferson

Lafayette

Lake

Bob Carlisle - Adult and Community Education

Lee

Leon

Brenda Allen - Lively Technical Center, 2017
Laurel Bifora - McArthur High School
John Brennan - Lively Technical Center
Jacqueline Diaz - Academy of Academics and Technology
Wendy Jones - Leon County School Board
James Owens - FLDOE
Lisa PridgeonLively Technical Center, 2017
Gary Rhodes - Lively Technical Center
Buzz Stephens - FLDOE

Levy

Liberty

Madison

Donald Smith - Madison County High School

Manatee

Brenda Ayers  Manatee Technical College, 2017
Stephen Van Cott Manatee County
Teresa Herbst - Manatee Technical College
Marilyn Ingold - Manatee Technical College
John Kenney- Manatee Technical College, 2017
Wendy Sheehan - Manatee Technical College, 2017
James Staffiles Manatee County
J. Stinnette - Manatee Technical College
Russ Swallow - Manatee Technical College
Doug Wagner - Manatee County, 2017

Marion

David Ayala - Marion Technical College, 2017
Patrick Briar
- Belleview High School, 2017 Kim Burt - Marion Technical Institute, 2017

Marcia Daubenmire - Marion County Public Schools, 2017
Shawn Dingman Marion County Public Schools, 2017
Maryjean Krizonac -  Marion County Public Schools, 2017
Janice Latham-Smith - Marion Technical College, 2017
Frank Lauterman - Forest High School, 2017
Darin Nine - Belleview High School, 2017
Steven Roberts - Liberty Middle School, 2017
Dale Toney
- Marion Technical Institute, 2017

Jill Van Weelden

Martin

David Power - School Board of Martin County

Miami-Dade

Ralph Bryan - Miami-Dade Public Schools
Lee Collins - George Vaker Aviation School
Waddell Greene - DA Dorsey Educational Center
Michael Guilfoyle - Miami Lakes Educational Center
Harold Knapp - NA
Dominic Mohamed - Florida International University
George Sanchez - Miami Lakes Educational Center
Sandra Suarez - Robert Morgan Educational Center

Monroe

Nassau

Okalossa

Mathew Clark - Okaloosa Applied Technical Center
Judith Koerber - Okaloosa County School District

 

 

Okeechobee

Orange

Jeremiah Baumbach - OTC Orlando
Carl Borden OTC Orlando
Gregory Brown - OTC Mid Florida, 2017
Emery Cary - OTC West
Garland Dever - OTC Mid Florida
Lorraine Grice - OTC Mid Florida
Valyncia Harris - OTC Orlando
Keith Kolbo OTC Orlando
Alan Lynch - OTC Mid Florida, 2017
Melissa Mink - OTC Orlando
Elizabeth Murphy - OTC Orlando
Paul ReadOTC Orlando
Phillip TilleryOTC Orlando
Lowell Vanderpool - OTC Winter Park
Jo Ann Whiteman - UCF, 2017
Kimberly Williams - OTC Winter Park, 2017

 

Osceola

Jon Slaff - CTE Osceola Schools

Palm Beach

Jeffrey Annalora - NA
Timothy Brown - South Technical Charter Academy
Gerald Crocilla - Atlantic High School
Tom Hession - Royal Palm Beach High School
James Kidd - NA
Jacqueline Mercer-Austrup - NA
Anand Narwani - WoodCraft
Evelyn Phillips - South Tech Academy
Richard Reeder - Palm Beach State College, 2017
Jay Ryan
- Glades Central High School
Anthony Zottoli - Lake Worth High School, 2017

Pasco

David Hubbell - Dorothy Thomas School
Orlando Saavedra - Marchman Technical Education Center

Pinellas

Thomas Davis - Pinellas County School District
Jerry Ditty - Pinellas County Schools
Michael Lynn - Pinellas County School District
Robert Jacob - Independent Electrical Contractors, 2017
Stan Vittetoe - St. Petersburg College

Polk

Putnam

Santa Rosa

Sarasota

Javier Brito - Sarasota County Technical Institute
James Dieter - Sarasota County Technical Institute
Ron Di Pillo - Sarasota County Technical Institute
Ralph Doty - Sarasota County Technical Institute
Chuck Drake - Sarasota County Technical Institute
Jeff Jackson - Sarasota County Technical Institute
Tripp Jennings - Sarasota County Technical Institute
Brian Knecht - Sarasota County Technical Institute
Bill Mousseau - North Port High School
Frances Millian - Sarasota County Technical Institute
Mark Mullen - Sarasota County Technical Institute
Kristey Richardson - Sarasota County Technical Institute
Daniel Shideler - Sarasota County Technical Institute
Mary Sullivan - Sarasota County Technical Institute

Seminole

James Cox - NA
David Moye - Lyman High School

St. Johns

St. Lucie

Arnold Pruitt - FCATC

Sumter

Suwannee

Taylor

Laurie Rice Taylor Technical Institute, 2017
Kenneth Young - Taylor Technical Institute

Union

Kevin Farkas - Union County High

Volusia

Arthur Jamison - Embry-Riddle, 2017
Albert Kelleher - Mainland High School
Peter Pappas - Retired
Peter Policke - Volusia County Schools
Debra RobbinsEmbry-Riddle, 2017
Frederic Urquhart Jr. - University High School

Wakulla

Keith Moore Lively Technical Center
Floyd Roberts Lively Technical Center
Melford Sims - Lively Technical Center

Walton

Washington

Tanya Taylor - Washington Holmes Tech Center